Budownictwo, Przemysł

Prace remontowe – zobacz czego potrzebujesz

Tokarka to machina użytkowana do mechanicznej obróbki jakichś przedmiotów. Tokarki cnc ofiarowane są do obróbki ubytkowej polegającej na ścinaniu pojedynczych części jakiegokolwiek przedmiotu – przetestuj Frezowanie CNC. W ten sposób wytwarzane są tak nazywane wióry.

Kształt części roboczej tego sprzętu jest zaostrzony. Mają one kształt zbliżony do walców czy również stożków. Fundamentalnym przyrządem jest wiertło czy też nóż tokarski innymi słowy narzędzie jednoostrzowe używane w rozmaitego rodzaju tokarkach. Obróbka taka nazywana jest toczeniem.

Jest to edytowanie brył peryferyjne i wewnętrzne. Jest to wprowadzanie danego przedmiotu w ruch kołowy lub też obrotowy. Tokarki dzielą się na m.in. kłowe a w następnej kolejności na kopiarki, ciężkie, precyzyjne, wielonożowe oraz uniwersalne. Następnym typem tokarek są uchwytowe, karuzelowe, tarczowe, półautomaty tokarskie, rewolwerowe, automaty tokarskie wielowrzecionowe i jednowrzecionowe, zataczarki czyli służą do zataczania ostrzy narzędzi o wielu ostrzach, zegarmistrzowskie i branżowe nazywane też jako właściwe.

Dodaj komentarz