Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Co będzie bardziej opłacalne – prawnik na etacie czy zlecenie

Spora ilość właścicieli firm bagatelizuje nieco rolę prawnika w firmie. Wychodzą oni z założenia że wszystkimi sprawami mogą się zająć pracownicy albo oni sami, i nie trzeba wtedy ponosić dodatkowych kosztów.

Myślenie w taki sposób jest jednak krótkowzroczne, ponieważ może się kiedyś zdarzyć, że przez niedopatrzenie firma poniesie jakieś duże koszty. Na przykład wtedy gdy jakaś umowa będzie zawierała niedoprecyzowane zapisy, aby w przypadku jakiegoś sporu było to argumentem dla przeciwnej strony. Z tego też powodu trzeba uświadomić sobie trzeba, że obsługa prawna przedsiębiorstw to nie będzie wymysł i fanaberia, a rzeczywista potrzeba.

Zresztą sytuacji w których może się przydać jakiś doświadczony prawnik dla firm jest naprawdę dużo. Reprezentowanie na sali sądowej, przygotowywanie różnego rodzaju wezwań i pism czy też doradzanie przy podejmowaniu istotnych decyzji biznesowych to także przypadku, które warto skonsultować z fachowcem. Zwłaszcza że w sumie nie ma potrzeby, żeby prawnika mieć cały czas na etacie.

Przy dużych firmach rzeczywiście można pomyśleć o takim rozwiązaniu, ale przy mniejszych wystarczy bez problemu jakaś prawo farmaceutyczne kancelaria, do której raz na jakiś czas podeśle się zlecenie. Ważne przy tym jest tym to, żeby poszukać osoby, z którą współpraca będzie się opłacała. I nie chodzi jedynie o umiejętności, bo te oczywiście są istotne. Lecz również o to, jakie prawnik będzie posiadał podejście do klientów, jak się z nim będzie rozmawiać i jak wygląda jego dyspozycyjność.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz