Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Hologramy – jakie są obecnie ich najpopularniejsze metody użycia

Z pewnością wiele osób miało kiedyś okazję zobaczyć większą lub mniejszą naklejkę, która zależnie od kąta spoglądania mieniła się wspaniałymi barwami. Takie naklejki występują między innymi na banknotach, biletach czy najróżniejszych dokumentach, ale też i na dużej ilości innych przedmiotów. Jak można zauważyć, jest to bardzo skuteczna i sprawdzona forma zabezpieczania.

Obecnie, dzięki powszechnej dostępności do zaawansowanego oprogramowania graficznego i metod druku, wykonanie kopii standardowego dokumentu nie stanowi żadnego problemu. Jeśli jednak pojawią się na nim jakieś hologramy, to będzie to już jednak znacznie bardziej trudne, a w niejednym przypadku wręcz niemożliwe. Owszem, zdarzają się próby fałszerstw również z podrobionymi hologramami, ale jeżeli ktoś ma w tym orientację, to bez żadnego problemu to dostrzeże. Technologia ich produkcji będzie bowiem wymagać specjalistycznego sprzętu, z tego też powodu tym się zajmuje niewiele firm. A zamówienie w nich hologramów będzie się też przeważnie wiązać z potrzebą potwierdzenia takiej potrzeby, co będzie mocno ograniczało ryzyko działań niezgodnych z prawem.

Aktualnie druki zabezpieczone mogą mieć hologramy o bardzo wysokim poziomie skomplikowania. Da się na nie na przykład nanieść nanoteksty czy mikroteksty, ukryte znaki czy nawet elementy 3D, dzięki czemu zagwarantują autentyczność danego dokumentu. Co ciekawe ta nowoczesna technologia nie tylko może służyć do zabezpieczania, ale może pełnić także rolę ozdobną, czego ciekawą propozycją chociażby są folie holograficzne.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz