Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak przygotować się do jazdy konno? Akcesoria i ubiór

Człowiek usidla sobie świat od bardzo dawna, przystosowując go do swoich wymogów, podporządkowując sobie rośliny oraz zwierzęta. Użytkuje zasoby przyrody według własnych wymagań. Koń został udomowiony bardzo dawno temu albowiem około trzech i pół tysiąca lat przed naszą przejrzystą erą. Od tego czasu towarzyszy mu bezustannie. Był człowiekowi potrzebny, jego siła oraz sprawność umożliwiały rozwój ludzkiej cywilizacji. Konie to były najpopularniejsze zwierzęta pociągowe.

Dzisiaj służą w zasadzie do rekreacji oraz sportu oraz jako takie nadal są niesłychanie atrakcyjne – sprawdź koszulki jeździeckie. Są powiązane z człowiekiem na solidne oraz na kiepskie, całkiem udomowione. Nie ma już niemal koni dzikich. Jedynie konie Przewalskiego zaliczane są obecnie do gatunku dzikich koni.

Reszta tych zwierzaków zamieszkuje z ludźmi i na warunkach, jakie ludzie im dyktują. Ludzie niewątpliwie cieszą się ich towarzystwem, ale czy konie także na tym korzystają? Istotnie, mają zastrzeżoną opiekę, też w wypadku ciężkich chorób, dostęp do pożywienia. Jednakże przykłady złego traktowania tych zwierząt są niestety powszechne. Poza tym, jako zwierzęta użytkowe są używane do pracy, czy tego sobie życzą, czy nie. Koń człowiekowi przysłużył się przez stulecia wspólnego bytowania, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W drugą to znaczy czy człowiek przysłużył się koniom, nie wolno być już tego tak pewnym. Umaszczenie koni z reguły nie ma nic wspólnego z rasą. Ale są oczywiście wyjątki, takie jak choćby rasa haflinger, jaka cechuje się kasztanowatym umaszczeniem z konopiastym ogonem i grzywą czy konik polski, który zawsze jest myszaty.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz