Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak się wykonuje energetyczne świadectwo

Jednym z istotniejszych dokumentów, które posiadać muszą właściciele dużej części domów i mieszkań, jest Certyfikat energetyczny. Ten dokument ma za zadanie przede wszystkim poświadczać, jak dużo jest potrzebne do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to bardzo się może różnić w zależności od rozmiaru budynku, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Zrobienie takiego świadectwa pozwoli na przykład kupującym czy wynajmującym ustalić, na jakie wydatki muszą się nastawić i jakie inwestycje będą potrzebne. Samo świadectwo może być wykonane wyłącznie przez upoważnioną osobę, posiadającą konieczne doświadczenie i umiejętności. Jeśli będzie chodziło o koszty, to wcale one nie są jakoś bardzo wysokie. Za nieduże mieszkanie albo garaż bez problemów wystarczy kwota mniej więcej trzystu, przy większych budynkach będzie ona kilkukrotnie większa.

Nasze przepisy określają dokładnie, które z informacji mają zawierać wykonane w prawidłowy sposób Świadectwa energetyczne. W dokumentach tych musi się więc znaleźć frontowe zdjęcie obiektu, szczegółowy plan z wymiarami poszczególnych pomieszczeń, a także informacja o konstrukcji ścian i stropów. Uwzględnić też należy technologię ogrzewania samego budynku, jak również podgrzewanie ciepłej wody. Ważnym elementem także będą obliczenia wykonane przez osobę przygotowującą certyfikat, do jakich bierze się otrzymane informacje. Tego typu certyfikat po zrobieniu jest ważny przez dziesięć lat, ale jeśli w międzyczasie wykona się jakieś modyfikacje, to zrobić go będzie trzeba jeszcze raz.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz