Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak we współczesnym ogrodnictwie wykorzystuje się różne rodzaje folii

Hodowla kwiatów i warzyw w naszej strefie klimatycznej wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju, w szczególności wiosną. Niższe temperatury mają bowiem niekorzystny wpływ na rozwój, z tego też powodu ogrodnicza branża stosuje powszechnie rozmaite tunele pokryte foliami. Całkiem niedawno jeszcze popularnością cieszyły się szklarnie, jednak sztuczne tworzywa są znacznie tańsze niż szkło, a zapewniają bardzo podobną funkcjonalność. Aktualnie na naszym rynku jest dużo modeli takich folii, tak więc raczej nie będzie problemów z wybraniem odpowiedniej. Różnią się wieloma parametrami technicznymi, z których najważniejsza będzie wytrzymałość.

Zależnie od tego jak długo chce się używać takiej folii, to należy zakupić odpowiedni wyrób. Folie Warte Polymers dedykowane na parę lat są bardziej grube, często mają też różne dodatkowe wzmocnienia zwiększające wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem też się cieszą folie wielowarstwowe. Są one znacznie solidniejsze niż tradycyjne, lecz mogą mieć gorsze parametry przepuszczalności.

Podczas wyboru folii jest to kolejna rzecz, którą trzeba dokładnie sprawdzić. Żeby zagwarantować roślinom jak najlepsze warunki rozwoju jest zalecane, żeby przepuszczalność światła była na poziomie co najmniej 90 %, wówczas będzie można zapewnić roślinom optymalny mikroklimat. W niejednym przypadku może też w tym pomóc perforacja, dzięki większej cyrkulacji powietrza chroni ona przed rozwojem grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz