Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Sens psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym i odwyku

Jednym z w najwyższym stopniu fenomenalnych opracowań dotyczących leczenia nałogów jest metoda, która opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść można do wszystkich uzależnień, z jakimi tylko można się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem traktującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się także wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – znacznie więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Należałoby tutaj dorzucić, że miał już wówczas na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, jak Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przyczyniło się do jego światowego rozgłosu. Własną książkę Prosta metoda, w jaki sposób skutecznie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku oraz samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie ważny fakt, a mianowicie, że kłopot choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi wykształconych, piastujących odpowiedzialne zawody, istotne funkcje społeczne niż-jak się potocznie sądzi-osoby z marginesu cywilnego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu konsumentom mechanizmu przedsięwzięcia tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, w jaki sposób się powszechnie twierdzi (a głównie w jaki sposób sugerują osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się po największej części na obalaniu stereotypów połączonych z alkoholem, przede wszystkim akcentując absurd jednoczenia go z atrybutem dobrej zabawy i towarzyskości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz