Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Zalecane w wielu specjalizacjach – łożyska i silniki

Olej silnikowy jest typem oleju, który wykorzystuje się do smarowania różnych silników spalinowych. Głównym zadaniem jaki ma olej silnikowy jest natarcie podzespołów ruchomych, zmniejszając ich tarcie, jak skutecznie silnik, czy łożyska – znacznie więcej na silniki Promotor. Podrzędnym zadaniem oleju silnikowego jest to, że oczyszcza, zapobiega korozji, poprawia szczelność i zmniejsza temperaturę silnika, przekazując ciepło poza podzespoły ruchome silnika.

Oleje silnikowe są pochodnymi syntetycznych związków chemicznych ropy naftowej oraz innych produktów wykorzystywanych do wyrobów oleju syntetycznego. Olej silnikowy składa się przede wszystkim z węglowodorów, związków organicznych skomplikowanych w całości z węgla oraz wodoru. Otrzymuje się go w procesie destylacji ropy naftowej, do którego dodaje się szereg akcesoriów, polepszających ich działanie.

Dodatkami w większości wypadków używanymi są: przeciwkorozyjne, przeciwutleniające, obniżające temperaturę krzepnięcia i pienienia się oleju, wzmagające smarność i dyspersyjne. Jest wiele typów olejów, które dzielą się ze względu na ich lepkość, jakość i markę. Olej silnikowy jest smarem, jaki wykorzystuje się w motorach spalinowych. Między innymi, używa się go do napędów w samochodach, skuterach, autokarach, carts, łodziach, kosiarek do trawników, ciągnikach, pociągach, samolotach; rozmaitym wyposażeniu w budownictwie i rolnictwie i silnikach statycznych, w jaki sposób na przykład prądnice elektryczne. Olej silnikowy używa się ponieważ w silnikach istnieją części, które poruszają się w niezmiernie małych odległościach od siebie oraz powodują tarcie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz