Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jakie rodzaje prac można wykonać przy pomocy przewiertów sterowanych

Pod ziemią ukryta jest ogromna ilość najróżniejszych kabli, rur i przewodów. Często zlokalizowane są one pod istniejącą infrastrukturą, taką jak przykładowo budynki, place czy drogi. Ale pojawiają się sytuacje, gdy trzeba położyć coś nowego, i do tej pory przeważnie było to robione przez zrobienie kanału o odpowiedniej głębokości. Jednak nie w każdym przypadku takie rozwiązanie jest możliwe do wykonania, gdy na przykład przeciągnąć trzeba rurę pod szeroką ulicą czy dnem rzeki. W takim przypadku mogą przyjść z pomocą przeciski kretem, pozwalające na wykonanie takich prac bez żadnego ingerowania w znajdującą się na powierzchni infrastrukturę.

Zalety tej technologii są niezaprzeczalne, i z tego też powodu cieszy się ona obecnie coraz większą popularnością. Głównie z tego powodu, że takie przewierty pod drogami można wykonać w praktycznie każdych warunkach, trzeba tylko odpowiednio dopasować głębokość i parametry. Przewierty horyzontalne świetnie sprawdzają się między innymi na terenach zabudowanych, gdzie albo trzeba by było uszkodzić znajdujące się tam obiekty, albo puszczać kable jakąś okrężną drogą.

Analogicznie sytuacja wygląda, kiedy będą do pokonania jakieś komunikacyjne obiekty, typu szosy czy tory tramwajowe. Przeciski kretem w wielu przypadkach są też lepszą opcją, niż zawieszona na wysokości instalacja, na przykład nad kanałami czy rzekami. Przewierty można również realizować, jeżeli na planowanej drodze instalacji znajduje się jakaś góra lub wzniesienie.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz