Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Tablica manipulacyjna – jak zrobić samemu

O tym, jak pozytywnie rozmaite edukacyjne zabawki wpływają na rozwój małych dzieci, wielokrotnie już wspominano. Jedną z ciekawszych zabawek tego typu są tablice manipulacyjne, które od jakiegoś czasu zaczęły się cieszyć coraz większym zainteresowaniem pośród rodziców. Takie tablice są dostępne w dużej ilości sklepów, wybierać można zarówno wśród dużych jak i małych wersji. Z reguły są złożone z płyty zrobionej z drewna lub sklejki, do której zostały przyczepione rozmaite przedmioty do zabawy.

Wszystkie elementy tablic mogą być w jakiś sposób przekręcane, przesuwane, naciskane albo obracane, dzięki czemu maluchy mogą na nich ćwiczyć umiejętności ruchowe. Przedmiotami może być w zasadzie wszystko, co niesie jakieś edukacyjne wartości. Często tablica sensoryczna zawiera zębatki, pokrętła i suwaki, ale też różnego rodzaju przedmioty wyposażone w przyciski. Bardzo dobrze też sprawdzają różnego rodzaju rurki, do jakich można wrzucać kulki czy inne przedmioty, a także trąbki, dzwonki czy cymbałki.

Takie tablice użytkowane mogą być już przez rocznych niemowlaków, lecz niejednokrotnie i sześcioletnie dzieci będą na zabawie spędzać wiele godzin. Lecz nie tylko o zabawę będzie chodzić, ale także o rozwój wyobraźni i zdolności manualnych, a w tym tablica edukacyjna dla dzieci jest niezastąpiona. Każdy z elementów tablicy to jakieś wyzwanie, a żeby coś otworzyć czy przesunąć, czasami trzeba się trochę postarać. Taka zabawa stymuluje różne zmysły, nie tylko dotyk i wzrok, lecz bardzo często także słuch. Poza tym uczy dzieci cierpliwości i skupienia, to znaczy tak przydatnych w życiu dorosłym cech.

A równocześnie przez to, że wszystkie elementy są bezpieczne, to nie ma ograniczeń aby zaspokajać swoją ciekawość. Dzieci mogą wszystkiego dotknąć, wszystko przesuwać lub naciskać, i w ten sposób zobaczyć, jak dane przedmioty działają i się zachowują. Wykonane porządnie tablice edukacyjne dla dzieci z pewnością będą świetną zabawką przez wiele lat, i przez cały ten czas uczyć będą maluchy nowych umiejętności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz