Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Na jakie rzeczy zwrócić swoją uwagę przy wyborze tłumika sportowego

Jeśli ktoś chciałby polepszyć parametry albo wygląd swojego auta, to często będzie się decydował na poddanie go jakiemuś tuningowi. Przeważnie posiadaczy aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do jakiego zalicza się między innymi wymienienie tłumików na sportowe modele. Normalne tłumiki projektowane są tak, aby zagwarantować możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy jest tu mniej istotna.

W sportowych modelach zwiększeniu ulega przepływ emitowanych spalin, co skutkuje z jednej strony podniesieniem mocy silnika, a z drugiej też się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jednak jeżeli decydował się ktoś będzie na taką opcję, to powinien pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Po pierwsze takie tłumiki sportowe muszą być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, szczególnie jeżeli chodzi o ich poziom głośności.

Dobre firmy, na przykład takie jak RM motors w swojej ofercie posiadają wyroby spełniające ten warunek, ale na rynku można też trafić na modele, które mogą nie przejść obowiązkowych badań okresowych lub spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Ważna będzie też dobra jakość wykonania, czyli przede wszystkim zastosowane do produkcji materiały, lecz również dostosowanie do danego modelu samochodu. Jeżeli ktoś zamierza iść jeszcze trochę dalej, to może się pokusić o zamontowanie w posiadanym aucie downpipe bmw. Rozwiązanie to również może zwiększyć dodatkowo moc jednostki napędowej o następne parę koni mechanicznych.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz