Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Tarapaty na trasie? Pomoc drogowa – propozycja naprawy opony lub żarówek

Do najbardziej prostych renowacji samochodu należy zamiana koła. Do wymiany kola będziemy wymagać: lewarka, klucza, kola zapasowego, a jeśli wymiana jest gdzieś na trasie to jeszcze trójkąt ostrzegawczy. Gdy wymiana koła jest gdzieś na parkingu wówczas trójkąt jest niepotrzebny, jeśli na trasie to trójkąt kładziemy ok 100m od samochodu. Pojazd zostawiamy na wrzuconym biegu i zaciągniętym hamulcu ręcznym, kiedy mamy coś pod ręką np. kamień cegłę podkładamy pod koło z drugiej niż z tej, z której złapaliśmy gumę. Jest to niesłychanie ważne oraz powinniśmy o tym pamiętać.

Jeśli mamy założone kołpaki to wypada je zdjąć, bowiem zasłaniają śruby. Żeby zdjąć kołpaki chwytamy je mocno oraz szarpiemy do siebie, jeśli zechcą zejść bierzemy śrubokręt i kontestujemy je. Przed podniesieniem auta na lewarku luzujemy śruby w kole, oczywiście w tym, w którym mamy awarię. Ściągając koło czynimy to czule uważać by nie uszkodzić go i by auto nie straciło równowagi. Przykręcamy koło zapasowe i ostrożnie opuszczamy samochód na ziemię.

Po pewnym czasie usuwamy lewarek. I co ważne warto na koniec spowodować po raz kolejny umocowanie kół gdyż w innym razie czeka nas niemiła niespodzianka, jaka może doprowadzić do śmiertelnego wypadku – właśnie dlatego już dziś przetestuj https://holujznami.pl/awaryjne-odpalanie-pojazdow-krakow/. Zamiana żarówki w samochodzie to wcale nie jest taka łatwa sprawa jakby się wydawało. Modele aut do roku 1998 miały dosyć miejsca by bez ograniczeń manewrować przy osłonie kurzowej.

W wozach młodszych już może być z tym kłopot maski są coraz to mniejsze i przy osłonach kurzowych znajdują się filtry powietrza, instalacje gazowe itp. W niektórych modelach samochodów wymiana żarówki jest znacznie bardziej karkołomna oraz ażeby wymienić żarówkę należy zdemontować pełną lampę. Jeśli mamy starszy model samochodu wymianę żarówki rozpoczynamy od podniesienia maski i otwarcia osłony kurzowej, potem wypina się wtyczkę z kablami poprzez delikatne ruchy w prawo lewo oraz przy lekkim szarpnięciu. Kiedy wyciągniemy wtyczkę z kablami wówczas dopiero jesteśmy w stanie wyjąć spaloną żarówkę.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz